Rally ktoré minulý týždeň prinieslo Bitcoinu rast nad 60 000 dolárov, sa predĺžilo aj do tohto týždňa.

Absolútna správa:

Investori zostali kľudnejší po tom, ako sa regulačné orgány vyjadrili, že nemajú v úmysle obmedziť príležitosti v sektore kryptomien, pretože sú stále viac naklonení príchodu fondu obchodovaného na burze zameraného na BTC. Bitcoiny za posledný týždeň vzrástli o viac ako 8% na základe jasných a pozitívnych signálov, že Komisia pre cenné papiere a burzy SEC schváli ETF Proshares v utorok. Aj keď predseda SEC Gary Gensler nedávno zopakoval, že kryptomenový sektor je potrebné prísnejšie regulovať, trh zostal pokojný, pretože americké regulačné orgány nesmerujú k výraznej regulácií, ako je to v Číne. Bitwise podal žiadosť o vlastný ETF Bitcoinových futures, pričom čaká na neskorý novembrový termín schválenia. Digitálna mena je na býčej vlne, pretože sa blíži k svojmu rekordnému maximu blízko 65 000 dolárov a rastú očakávania, že ETF otvorí nové cesty rastu kryptomien. V pondelok spoluzakladateľ Fundstrat Global Advisors Tom Lee predpovedal, že fond uvidí ročný príliv 50 miliárd dolárov. Regulačné schválenie je zásadným medzníkom na ceste digitálnych mien k prijatiu v hlavnom prúde. Pýtajú sa, či by produkt založený na futures mohol vyvolať okamžitú popularitu a tvrdia, že väčšine investorov stále lepšie slúži priame vlastníctvo Bitcoinu.

Investori zarobili na:

Spoločnosti CDW Corporation of Delaware., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 4,79 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +296,49 %). CDW Corporation of Delaware poskytuje produkty a služby v oblasti informačných technológií. Spoločnosť ponúka hardvér, softvér, počítačové periférie, cloud computing, mobilné zariadenia, sieťovú komunikáciu a bezpečnostné riešenia. CDW slúži zákazníkom z oblasti obchodu, vlády, vzdelávania a zdravotnej starostlivosti v celej Severnej Amerike.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Priemyselná produkcia v Číne v septembri 2021 medziročne vzrástla o 3,1% a minula prognózy trhu, ktoré počítali s 4,5% rastom. Išlo o najslabšie tempo nárastu priemyselnej výroby od marca 2020 v dôsledku zníženia dodávok energie spôsobenej nedostatkom uhlia a environmentálnych obmedzení vo viacerých priemyselných odvetviach. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -1,16 %, Hang Seng +0,31 %, Nikkei 225 -0,15 %.

Európa, ktorá sa spolieha na Rusko v 35% svojich dodávok plynu, zaznamenala v tomto roku nárast referenčných cien plynu o viac ako 350%. Výsledkom je, že sa zrútilo niekoľko európskych firiem, ktoré dodávajú plyn alebo energiu domácnostiam a spoločnostiam. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,75 %, CAC 40 -0,81 %, DAX -0,72 %.

Priemyselná výroba v USA sa v septembri 2021 medziročne vzrástla o 4,6%. Rast priemyselnej produkcie sa spomalil piaty mesiac v rade po tom, čo v apríli zaznamenal nárast o 17,8% kvôli nízkemu bázickému efektu z minulého roka. Priemysel sa zvýšil o 4,8%, ťažba o 6,9% a verejné služby o 1,6%. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,10 %, S&P 500 +0,34 %, NASDAQ +0,84 %.

Michal Bernát, analytik spoločnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

 

Ďalšie komentáre