Find a wide range of investment opportunities with us

Spoločnosť CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s., pôsobí na trhu už viac ako 16 rokov a je regulovaným subjektom podliehajúcim dohľadu Národnej banky Slovenska.
Naša spoločnosť úspešne prevádzkuje medzinárodnú investičnú platformu MNYMAN, ktorá slúži na online nakupovanie investičných produktov. Ponúkame Vám možnosť stať sa naším klientom a naplno využívať všetky benefity tejto platformy, alebo sa môžete stať naším partnerom a spolupracovať s nami pri propagácii a rozvoji MNYMANa, za čo Vás nadštandardne odmeníme.

Shares

We offer direct trading on 22 stock exchanges across Europe and the USA.

Find out more

Portfolio

For clients who do not have time to monitor the stock market developments, our experts provide the service of Portfolio Management.

Find out more

IPO

We regularly monitor the world's largest initial public offerings (IPOs) across all sectors.

Find out more

Funds

We mediate the purchase and sale of more than 1,000 mutual funds of the world's leading management companies.

Find out more

Derivatives

We enable derivatives trading in the form of more than 1000 CFD instruments on the world's major commodities, currency pairs, indices and shares.

Find out more
Become our client or business partner,
and leave your contact information:

Ďakujeme za záujem! Čoskoro sa vám ozveme Nastala chyba! Skúste prosím neskôr Vyplňte potrebné polia

Flash news

Taiwan Semiconductor Manufacturing získa z novej emisie dlhopisov takmer 9 miliárd dolárov, ktorými bude financovať expanziu.
European Union lawmakers urged Maltese and EU authorities on Thursday to investigate Malta's top lender after the European Central Bank (ECB) found its risk monitoring had "severe shortcomings" that could have allowed money laundering or other criminal activities.
Cleveland Federal Reserve President Loretta Mester said on Thursday that it would take a slowdown in hiring or consumer spending for her to reassess her outlook for the U.S. economy.
European shares slid to near three-week lows on Thursday after U.S. legislation on Hong Kong added to concerns that a "phase one" trade deal between Washington and Beijing would not be sealed anytime soon.

We present our clients with local investment stories

We cooperate with Slovak and Czech issuers who offer investors successful development and private equity projects.

We place public and non-public offerings of corporate bonds.

Find out more

We organize and place public offerings of shares of established local companies or start-ups.

Find out more

We provide services in the field of corporate finance.

Find out more

Trade with us

Become our client or business partner, and leave your contact information:

Ďakujeme za správu! Čoskoro sa vám ozveme Nastala chyba! Skúste prosím neskôr Vyplňte potrebné polia

Záujemca o investičnú službu berie na vedomie, že na spracúvanie vyššie uvedených osobných údajov spoločnosť CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s. so sídlom Slávičie údolie 106, 811 02 Bratislava, IČO: 36 853 054 nepotrebuje súhlas, nakoľko právny základ spracúvania je uvedený v § 13 ods. 1 písm. b) a c) zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Ďalšie detaily v oblasti spracúvania a ochrany osobných údajov vrátane práv dotknutých osôb, sú uvedené na internetovej stránke Obchodníka www.capitalmarkets.sk/o-nas/licencie-a-regulacie/ v dokumente Privacy Notice (Informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov).

Price is what you pay.
Value is what you get.
Warren Buffet

Partners:

We bring local stories