Predal slúchadlá. A získal obrovskú sumu i vplyv

Rebríček. Top skokanom medzi najvplyvnejšími celebritami sveta sa podľa magazínu Forbes stal raper Dr. Dre.

Keď mal zmluvu s Applom na stole, čašníčke sa za milú obsluhu odvďačil prepitným 5-tisíc dolárov. Mal totiž z čoho. Producent a raper Dr. Dre nedávno oznámil, že predáva svoju značku slúchadiel Beats by Dr. Dre technologickému gigantu za tri miliardy eur.

A aj vďaka tomuto obchodu sa stal skokanom roka v rebríčku najvplyvnejších celebrít sveta podľa magazínu Forbes. „Jeho ročný príjem sa vyšplhal na astronomických 620 miliónov dolárov. To je najviac nielen v jeho kariére a medzi ostatnými celebritami v rebríčku, ale aj najviac v histórii tohto hodnotenia,\“ píše známy magazín Forbes, ktorý hudobníkovi prisúdil tretiu priečku. Ešte vlani mu pritom patrilo 63. miesto.

\"\"

Tento úspech mu priniesli štýlové slúchadlá Beats. Pre Apple ide dokonca o najväčšiu akvizíciu v histórii, keď za ne zaplatil 2,6 miliardy dolárov v hotovosti a zvyšok v akciách. Dr. Dre je vďaka tomuto obchodu označovaný za najbohatšieho človeka hip-hopu.

Podľa experta chce Apple takto nájsť vzpruhu pre stagnujúce tržby iTunes. „Slúchadlá, ktoré sú momentálne dodávané k zariadeniu, sa všeobecne pokladajú za veľmi slabé. Slúchadlá Beats majú veľkú pridanú hodnotu. Sú štýlové a technologicky veľmi funkčné, čo je presne podľa vízie spoločnosti,\“ myslí si analytik spoločnosti Capital Markets Miroslav Blahušiak.

Rovnaké slúchadlá pritom pomohli k vplyvu aj ďalšej celebrite. Malú časť v biznise s Beats totiž vlastnil aj basketbalista LeBron James. Ten okrem toho hral basketbal a účinkoval v reklamách, čo mu síce vynieslo len 72 miliónov dolárov, ale o to viac vplyvu, a teda konečné druhé miesto v rebríčku.